3 rzeczy, które warto wiedzieć zanim rozpoczniesz naukę 1000 słów

To już postanowione – chcesz poznać 1000 najczęściej używanych angielskich słów, bo wiesz, że pozwalają one na zrozumienie ok. 80% treści w tym języku.

Przed Tobą ważna decyzja – jak się nauczyć tych słów. Nie podejmuj tej decyzji zanim zapoznasz się z poniższymi faktami:

1. Przy dobrym systemie oszczędzasz gigantyczną ilość czasu

Przede wszystkim ważna jest jakość listy 1000 najczęściej używanych angielskich słów.

Niektóre listy niestety zawierają niepotrzebne słowa (np. o wojnie w Iraku, bo są oparte na artykułach z prasy), nie zastępują użytecznymi słowami słów, które już znasz przez polski (np. start, stop itd.).

Tłumaczenie też ma znaczenie – każde słowo może mieć wiele znaczeń w zależności od kontekstu, dlatego ważne, by wybrać te faktycznie najczęściej używane znaczenia.

Jednocześnie nie chcesz, by ktoś przytłaczał Cię na początku zbyt dużą ilością znaczeń, więc optymalnie jest uczyć się od jednego do trzech najczęstszych znaczeń na każde słowo.

Ważna jest poprawna wymowa, która powinna być nagrana przez osobę, której ojczystym językiem jest angielski i automatycznie odgrywana wielokrotnie, by móc się dobrze z nią osłuchać.

Nie zapisujemy wymowy po polsku, bo są w angielskim dźwięki, których nie ma w polskim i prowadzi to do spłaszczania angielskiego, przez co można się źle nauczyć i nie być potem rozumianym.

System nauki powinien umożliwiać zapamiętanie bez starania się, by zapamiętać. Da się to osiągnąć przez kontakt ze słowem, wymową i tłumaczeniami w losowych odstępach czasu. Coś w stylu elektronicznych fiszek jest idealne.

System powinien eliminować słowa, które już znasz i uczyć Cię tylko tego, czego jeszcze nie znasz (to wielka oszczędność czasu). Nauka powinna odbywać się w Twoim indywidualnym tempie.

Jeśli potrzebujesz 15 razy zobaczyć jakieś konkretne słowo, by je zapamiętać – tyle razy powinno ono się pojawić podczas nauki. Jeśli inne zapamiętasz po 8 razach – powinno się pojawić 8 razy. Samodzielnie decydujesz wtedy, czego jeszcze się uczysz, a co już umiesz.

System powinien umożliwić Ci testowanie się z poznanych słówek na wiele różnych sposobów – tłumaczenie z polskiego, na polski i zrozumienie ze słuchu. Jeśli zaznaczysz złą odpowiedź w teście, system powinien pokazać Ci, na czym polegał błąd i jaka jest poprawna forma – w ten sposób dalej się uczysz.

System powinien dać Ci teksty treningowe dostosowane do Twojego aktualnego poziomu (np. inny po poznaniu 100 słówek, inny po poznaniu 200 słówek itp.), gdzie masz po jednej stronie ekranu wersję polską, po drugiej angielską i słyszysz wymowę całości.

To daje natychmiastowe poczucie, że masz rezultaty. Przy okazji widzisz te słówka w różnych kontekstach i jeszcze bardziej je utrwalasz.

System powinien dbać o Twoją motywację – pokazywać Ci postępy w nauce, dawać nagrody za wyniki w nauce.

2. Darmowe strony są niestety nieskuteczne

Choć to kusząca opcja, niestety uczenie się słówek na darmowych stronach internetowych jest zwykle stratą czasu.

Internet jest pełen amatorskich stron, praktycznie wszystkie z nich niestety zawierają błędy, nie uczą poprawnej wymowy, uczą niepotrzebnych słów, nie eliminują już opanowanego materiału, nie pozwalają ćwiczyć na różne sposoby świeżo zdobytej wiedzy.

Jeśli jesteś zajętą osobą, nie masz czasu, by nauczyć się źle z jakichś przypadkowych źródeł, a potem musieć się oduczać złych nawyków, bo jakaś tam lista słówek zawierała błędy czy nie miała poprawnej wymowy do słuchania.

Potrzebujesz mieć pewność, że materiał którego się uczysz jest poprawny, starannie przygotowany w optymalny sposób, by dawać Ci jak największe rezultaty minimalnym wysiłkiem. Potrzebujesz systemu, który wykona większość pracy za Ciebie.

3. Znajdź doświadczonego, zaufanego specjalistę, który gwarantuje rezultaty

Kiedy ktoś potrzebuje operacji – szuka najlepszego możliwego chirurga. Kiedy potrzebujesz szybko poznać 1000 najczęściej używanych angielskich słów minimalnym wysiłkiem – również potrzebujesz specjalistów.

Warto zwrócić uwagę czy firma od lat specjalizuje się w uczeniu 1000 słów, jakie ma wyniki, opinie, ilu fanów na Facebooku i czy gwarantuje osiągnięcie rezultatów.

Dobry kurs zawsze przychodzi ze 100% gwarancją satysfakcji – albo nauka Cię zadowoli albo otrzymasz swoje pieniądze z powrotem nawet do roku po transakcji.

Poza doświadczeniem firmy w uczeniu 1000 słów, ważna jest możliwość łatwego kontaktu z biurem obsługi klienta. Jeśli masz jakieś pytanie, czy potrzebujesz porady, powinna ona być szybko dostępna przez email.

Gdzie więc warto nauczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słów?

Moim zdaniem najlepsza jest prosta, sprawdzona i dopracowana metoda z gwarancją rezultatu w postaci rozumienia ok. 80% angielskiego, która jest dostępna na stronie:

https://1000-slow.pl

Spełnia ona wszystkie wymienione tu kryteria i od 2010 roku nieprzerwanie oferuje najodważniejszą gwarancję satysfakcji na rynku.

.Zobacz wideo:Jeśli chcesz rozpocząć naukę 1000 najczęściej używanych angielskich słów, kliknij poniżej:

1000 najczęściej używanych angielskich słów


Możesz za darmo wypróbować naszą metodę i nauczyć się pierwszych 100 z najczęściej używanych w angielskim słów. W tym celu skorzystaj z opcji poniżej:
Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Kategorie: Bez kategorii