Najczęściej popełniane błędy w nauce j. angielskiego

Na pewno wiesz, jak obecnie niesamowicie ważna jest dla Twojego życia zawodowego i prywatnego, znajomość języka angielskiego.

W końcu, aby znaleźć dobrą pracą, bardzo często konieczna jest praktyczna znajomość tego języka.

Ponadto, większość informacji zgromadzona choćby w Internecie jest po angielsku i nie zostanie przetłumaczona nigdy na język polski. Bez znajomości angielskiego, automatycznie pozbawiasz się możliwości, zapoznania się z bardzo ważnymi informacjami, które mogą sprawić kolosalną różnicę w jakości Twojego życia.

A więc, skoro zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest opanowanie angielskiego, decydujesz się na rozpoczęcie nauki i …

Czytaj dalej

Kategorie: Angielski dla początkujących, Angielski online, Nauka angielskich słówek, Nauka angielskiego online

Zanim weźmiesz się za naukę tych wszystkich języków obcych

Praktycznie każda osoba jest w stanie nauczyć się dowolnego języka obcego, pod warunkiem użycia jakieś sensownej metody i poświęcenia na to odpowiednio dużej ilości czasu.

Chociaż, istnieją ludzie, którzy są naprawdę beznadziejni w nauce języków obcych to jest ich naprawdę bardzo mało, wbrew temu, co sądzi większość osób.

Łatwiej powiedzieć, że istnieje bardzo dużo osób, które są zniechęcone oraz rozczarowane nauką języka obcego w szkole i na bazie swoich negatywnych doświadczeń, wykształcili przekonanie, że skoro po kilku latach nauki angielskiego, czy niemieckiego, nie mówią biegle w tym języku to jest to oznaką tego, że nie mają kompletnie żadnego talentu do nauki języków obcych.

W rzeczywistości, większość z nas jest w stanie nauczyć się języka obcego. Poważnie.

Czytaj dalej

Kategorie: Bez kategorii

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Z tego, co mi wiadomo, magiczna pigułka, po przełknięciu której będzie znać angielski, po prostu nie istnieje.

ALE…

Są lepsze i gorsze sposoby na osiągnięcie tego celu. Niestety, większość osób zaczynających naukę języka angielskiego stosuje bardzo nieefektywne techniki.

Kiedy wszystko w języku jest nowe i nieznane – naraz próbują one opanować słownictwo, gramatykę, mówienie, rozumienie ze słuchu i nie wiadomo, co jeszcze.

Przypomina to chaotyczny bieg zygzakiem pod górkę. Jest to zwykle nie tylko kosztowne, ale i bardzo męczące. Nic dziwnego, że tyle osób po tego typu rozpoczęciu nauki po prostu rezygnuje.

Można jednak inaczej.

Czytaj dalej

Kategorie: Angielski dla początkujących

Chcesz nauczyć się angielskiego? Nie jedź zagranicę!

Oczywiście żartuję, chociaż nie tak do końca.

Wyjazd np. do Anglii, USA, czy innego angielsko języcznego kraju, może być doskonałą inwestycją w dobre poznanie angielskiego, ale wcale nie musi. Zacznijmy od tego, że jeśli Twój angielski jest na niskim poziomie to taki wyjazd nie ma zbytnio sensu.

Dlaczego?

Czytaj dalej

Kategorie: Angielski dla początkujących, Praca za granicą

Jak poprawić swoje umiejętności słuchania w języku angielskim?

Słuchanie ze zrozumieniem jest jedną z kluczowych umiejętności w opanowaniu języka angielskiego. Nie tylko pozwala nam lepiej komunikować się w anglojęzycznym środowisku, ale także jest nieodzownym elementem nauki innych umiejętności językowych, takich jak mówienie czy czytanie. Niestety, wiele osób boryka się z trudnościami w słuchaniu w języku angielskim, często ze względu na specyficzne wyzwania związane z różnicami w akcentach, tempie mówienia, słownictwie i idiomach.

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego słuchanie w języku angielskim może być trudne, jak możemy poprawić nasze umiejętności słuchania, oraz jakie narzędzia możemy wykorzystać do rozwijania tych umiejętności. Dobra umiejętność słuchania pozwoli nam na efektywną komunikację, zwiększy naszą pewność siebie w anglojęzycznym środowisku oraz otworzy nowe możliwości, takie jak korzystanie z anglojęzycznych mediów czy podróżowanie do krajów anglojęzycznych.

Czytaj dalej

Kategorie: Angielski dla początkujących, Angielski online

← Starsze posty