Najczęściej popełniane błędy w nauce j. angielskiego

Na pewno wiesz, jak obecnie niesamowicie ważna jest dla Twojego życia zawodowego i prywatnego, znajomość języka angielskiego.

W końcu, aby znaleźć dobrą pracą, bardzo często konieczna jest praktyczna znajomość tego języka.

Ponadto, większość informacji zgromadzona choćby w Internecie jest po angielsku i nie zostanie przetłumaczona nigdy na język polski. Bez znajomości angielskiego, automatycznie pozbawiasz się możliwości, zapoznania się z bardzo ważnymi informacjami, które mogą sprawić kolosalną różnicę w jakości Twojego życia.

A więc, skoro zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest opanowanie angielskiego, decydujesz się na rozpoczęcie nauki i …

Do wyboru masz przeróżne mniej, czy bardziej wyszukane metody nauki. Można uczyć się tradycyjnie w szkołach językowych, przez Internet, na kursach korespondencyjnych, itd. Do tego, dochodzi ogromny wybór różnych technik i sposobów nauki, w imię zasady, „dla każdego coś dobrego”.

Dlaczego, więc tak mało osób może pochwalić się znajomością tego języka? Problemem nie jest brak motywacji do nauki, ale – wnioskując na podstawie faktów – nie znajomość sposobu efektywnej, prostej, szybkiej i skutecznej nauki angielskiego.

Stąd bierze się tak ogromna liczba osób, która podejmuje wielokrotne próby nauczenia się angielskiego, które kończą się często tak samo: osoby te porzucają dalszą naukę, z powodu braku odczuwalnych efektów i zaczynają wierzyć, że są za głupie, czy za słabe, aby nauczyć się tak trudnego języka, jak angielski.

Nie można się bardziej mylić!

Jeśli jesteś jedną z takich osób to uświadom sobie, że problem nie tkwi w Tobie, czy w samej naturze języka angielskiego, ale gdzieś zupełnie indziej.

Gdzie konkretnie?

Poniżej znajdziesz listę najczęściej popełnianych błędów w nauce angielskiego. Lektura tej listy, pozwoli Ci uświadomić sobie, gdzie tak naprawdę tkwi źródło Twoich trudności z angielskim oraz pokaże Ci, co zrobić, aby Twoja nauka była wreszcie taka, jaka powinna być, tj. skuteczna, praktyczna, szybka i dająca wymierne efekty.

Oto lista najpopularniejszych błędów w nauce angielskiego:

a) Nie uświadamianie sobie, co jest najważniejsze w nauce angielskiego.

b) Mylne przekonanie, że potrzeba nauczyć się wiele tysięcy słów, aby zacząć rozumieć ten język.

c) Brak praktycznego wykorzystania zasady Pareto w nauce.

d) Nie posługiwanie się Internetem do nauki angielskiego.

e) Nie uczenie się tego, co jest najbardziej przydatne i praktyczne.

Pierwszym błędem na naszej liście jest:

Nie uświadamianie sobie, co jest najważniejsze w nauce angielskiego.

Jak uważasz? Co jest najważniejsze?

Czy może umiejętność płynnego czytania i pisania? A może ważniejsza jest gramatyka lub chodzi o rozumienie tego, co ktoś do Ciebie mówi po angielsku? Czy jednak ważniejsza jest umiejętność płynnego mówienia?

Z logicznego punktu widzenia to każda z tych umiejętności jest ważna i odgrywa swoją rolę w angielskim.

Jednakże, nam chodzi o tę jedną, najważniejszą umiejętność, która daje największy efekt uczącemu się.

Nie wiem, czy będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, czy nie, ale tym, co jest najważniejsze, co daje największy efekt jest po prostu ROZUMIENIE.

Pomyśl przez chwilę nad tym.

Zgodzisz się ze mną, że potrafiąc powiedzieć po angielsku tylko TAK lub NIE, ale rozumiejąc wszystko, co się mówi do Ciebie, jesteś w stanie bardzo dobrze dogadywać się (oczywiście na dość ograniczonym poziomie) w każdego rodzaju sytuacji.

Dzięki tej umiejętności, zawsze wiesz, o co chodzi, czego chce od Ciebie rozmówca lub o czym mówi. Nic więcej nie potrzebujesz, aby czuć się zadziwiająco pewnie, będąc nawet po raz pierwszy w życiu w obcym kraju.

Z drugiej strony, co da Ci teoretyczna znajomość tego, jak i co mówić po angielsku (to jest znajomość gramatyki i różnych słówek) oraz np. umiejętność płynnego czytania po angielsku, jeśli zupełnie nie potrafisz zrozumieć, co do Ciebie mówią napotkani ludzie?

Wątpię, że będziesz czuć się pewnie w takiej sytuacji.

Kolejnym błędem jest:

Mylne przekonanie, że potrzeba nauczyć się wiele tysięcy słów, aby zacząć rozumieć angielski.

To chyba największy paradoks z możliwych.

Internet aż roi się od wszelkiego typu opracowań, badań i statystyk, które dobitnie pokazują, że np. przeciętny Anglik w codziennych, normalnych konwersacjach wcale nie używa wielu tysięcy słów.

Chcesz szybko zacząć rozumieć 50% angielskiego?

Oto 100 najczęściej używanych angielskich słów, które odpowiadają za połowę codziennej komunikacji po angielsku...

Pobierz naszego bezpłatnego ebooka zawierającego listę tych 100 słów i od razu zrozum połowę komunikacji. Do każdego słowa otrzymasz od jednego do trzech najczęściej używanych znaczeń po polsku. Listę możesz wydrukować lub używać na komputerze, tablecie czy komórce.

Aby pobrać ebooka, kliknij tutaj.

Mało tego. Znane jest badanie jednej z insytucji edukacyjnej w USA, która sprawdzało, ile różnych słów używa się w wydaniu jednej z najpopularniejszych gazet w okolicy Nowego Jorku.

Język angielski zawiera około pół miliona słów.

Czy myślisz, że było to 500 tysięcy? A może 50 tysięcy? Może tylko 10 tysięcy?

Nie, nie, nie.

Okazuje się, że zarówno do prowadzenia normalnych rozmów, jak i do pisania artykułów do zwykłej, codziennej gazety, używa się około 600 słów.

I to wszystko.

Tak, że wcale nie musisz uczyć się wielu tysięcy słów. Oczywiście możesz, ale za chwilę zobaczysz, jak mało praktyczny efekt da Ci ich znajomość.

Następnym błędem na naszej liście jest:

Brak praktycznego wykorzystania zasady Pareto w nauce.

Według zasady Pareto, 20% elementów pewnej całości, odpowiedzialne jest za 80% jej efektów.

Stosując tą zasadę do nauki angielskiego, możemy stwierdzić, że 20% elementów składających się na znajomość angielskiego, odpowiedziale jest za 80% jego znajomości i rozumienia.

Z drugiej strony, pozostałe 80% elementów w języku angielskim, odpowiada zaledwie za 20% jego znajomości.

Pytanie teraz do Ciebie.

Czy lepiej skoncentrować się na nauce tych 80% elementów, odpowiedzialnych w 20% za rozumienie angielskiego, czy lepiej nauczyć się najpierw tych 20% odpowiedzialnych za 80% efektu?

Odpowiedź jest logiczna i nie stanowi dla nikogo problemu, który tkwi, gdzie indziej.

Problem stanowi zidentyfikowanie tych przysłowiowych 20%.

Jednak z pomocą przychodzą nam badacze języka angielskiego, którzy opracowali listę 1000 najczęściej używanych słówek angielskich i odkryli kilka interesujących faktów z nią związanych:

pierwsze 25 słów z tej listy tworzy, aż 30% WSZYSTKICH drukowanych materiałów po angielsku;

pierwsze 100 słów, tworzy 50% WSZYSTKICH drukowanych materiałów po angielsku;

pierwsze 300 słów z tej listy daje rozumienie języka na poziomie 65%;

i w końcu, tysiąc słów daje rozumienie języka na poziomie całych 80%!!!

Co z tego wynika w praktyce?

Otóż, znająć 1000 najczęściej używanych słówek w angielskim, będziesz w stanie zrozumieć większość z tego, co przeczytasz lub usłyszysz w tym języku.

Nie oznacza to, że dzięki poznaniu zaledwie 1000 słów zrozumiesz wszystko, gdyż w pewnych tekstach, czy rozmowach, słowa kluczowe niezbędne do ich zrozumienia będą słowami nie wchodzącymi w skład listy 1000 najczęściej używanych angielskich słówek.

Z drugiej strony, możesz spotkać się ze słowami, które chociaż nie będą wchodzić w skład tej listy to wcale nie będą niezbędne do zrozumienia całości danego tekstu, czy dialogu, więc nawet pomimo braku ich znajomości, zrozumiesz niemalże wszystko.

Jakby tego było mało…

Już teraz posiadasz jedną umiejętność, która znacznie ułatwi Ci rozumienia angielskiego.

Co to takiego? Nie uwierzysz, ale jest to …. znajomość POLSKIEGO!

Nie wierzysz?

Przeczytaj poniższą listę angielskich słówek i postaraj się odgadnąć ich znaczenie.

biology, politics, democracy, natural, psychology, start, park, television, computer, president, archeology

Czy miałeś z tym jakiekolwiek trudności?

Na pewno nie, chociaż mogłeś spotkać się z niektórymi z tych słów po raz pierwszy w swoim życiu.

Jednak, że, proszę, nie popadaj w zbytni entuzjazm.

Problem z tego rodzajami słówami, które można zrozumieć dzięki ich podobieństwu do polsich odpowiedników jest taki, że nie są one, aż tak często używane i rzadko też są niezbędne do zrozumienia sensu danego tekstu, czy dialogu.

Z drugiej strony, jeśli do tego dodasz znajomość 1000 najczęściej używanych angielskich słów plus zauważysz, że zwykle jakaś część nieznanych Ci słówek to będą jakieś nazwy własne, jakieś liczby, itp. – to w sumie to wszystko zebrane razem, da Ci niewyobrazalną możliwość rozumienia większości angielskich tekstów niemalże w 100%.

Błędem numer 4 na liście najczęściej popełnianych błędów w nauce angielskiego jest:

Nie posługiwanie się Internetem do nauki angielskiego.

W dzisiejszych czasach, wcale nie jesteśmy skazani na uczenie się angielskiego w szkołach językowych, na prywatnych lekcjach, czy korzystająć z kursów dołączanych do wydań popularnych gazet.

Wszędobylski Internet stworzył także możliwość uczenia się angielskiego, co pozwala na bardzo duże oszczędności pieniędzy i czasu potrzebne na nauczenie się tego języka.

Zwróć uwagę, że nauka przez Internet pozbawia Cię dwóch dużych ograniczeń: czasu i miejsca.

Przez Internet:

Możesz uczyć się wtedy, kiedy zechcesz.

Brak jakichkolwiek ograniczeń. Dla Twojego komputera, wszystko jedno, czy chcesz uczyć się wcześniej rano, późnym popołudniem, czy w środku nocy. Wystarczy, że masz sprawny komputer z dostępem do Internetu.

Możesz uczyć się, gdzie chcesz.

Internet pozbawia Cię ograniczeń fizycznych. Możesz uczyć się w Polsce, w Anglii, czy będąc w Australii. Twoja fizyczna lokalizacja nie ma znaczenia tak długo, jak masz dostęp do Internetu.

To jednak nie wszystko. Rozważ także te korzyści, które daje Ci nauka angielskiego online:

nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazd do szkoły językowej, czy prywatnego nauczyciela;

odpada Ci konieczność kupowania materiałów do nauki (wszystko, co potrzebujesz znajduje się w sieci);

cena większości programów, czy kursów do nauki angielskiego online jest zwykle niższa od ich odpowiedników w fizycznej formie.

Mam nadzieję, że te powody przekonają Cię do tego, że naprawdę warto, w obecnych czasach, uczyć się angielskiego w Internecie.

Największym i zarazem ostatnim błędem na naszej liście jest:

Nie uczenie się tego, co jest najbardziej przydatne i praktyczne.

Najbardziej popularnym sposobem nauki angielskiego jest nauka bądź to w szkole językowej, wynajęcie prywatnego nauczyciela lub zakup kursu multimedialnego.

Wszystkie te metody dają jakiś tam efekt, ale problem z nimi polega na tym, że jest to bardzo mały efekt w porównaniu do wysokości poniesionych nakładów czasowych i pieniężnych.

Dowodem na to, jest cała rzesza ludzi, którzy mimo posiadania wysokiej motywacji do nauczenia się angielskiego, zainwestowania setek godzin i wiele tysięcy złotych w naukę, w dalszym ciągu – co by tu nie owijać w bawełnę – ma duże problemy ze zrozumieniem angielskiego, już o swobodnej komunikacji nie wspominając.

Nasuwa się pytanie: Dlaczego tak jest?

Jeśli podejść do tego problemu drogą czysto logiczną to odpowiedź wcale nie jest taka trudna do znalezienia.

Żadna szkoła językowa, prywatny nauczyciel, czy kurs multimedialny nie ma za celu uczenia języka w sposób, w który daje największe efekty, w jak najkrótszym czasie.

Dlaczego?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Sprawa jest prosta. Jeśli nie znasz dobrze angielskiego, będziesz korzystać z ich usług – tylko wtedy oni zarabiają.

Nie płacisz im za nauczenie Cię angielskiego, ale za możliwość uczenia się tego języka – to zasadnicza różnica.

Jak już wspomniałem, istnieje taka lista 1000 najczęściej używanych angielskich słówek, która odpowiada w 80% za zrozumienie tego języka.

Czy jakaś szkoła językowa uczy tych słówek? Na pewno nie.

Zamiast tego, uczą różnych tematycznie słówek, zdań, struktur gramatycznych, które oczywiście są stosowane w praktyce, ale nie tak często, jak kluczowe 1000 słówek.

Tak, że generalnie w efekcie takiej nauki, poznasz wszystkiego po trochu, ale tak, jak nie byłeś w stanie rozumieć i komunikować się po angielsku, tak i dalej nie jesteś i nie będziesz.

Czy nie byłoby bardziej sensowne rozpoczęcie nauki angielskiego od opanowania tego 1000 najpopularniejszych angielskich słówek?

Ich opanowanie dałoby Ci niesamowicie mocny fundament do dalszej, bardziej już szczegółowej nauki.

Będąc w stanie rozumieć angielski, możesz zająć się zgłębianiem tajników tego języka (np. gramatyki), co zaowocuje jeszcze większym stopniem znajomości angielskiego.

Zastanów się, jak by wyglądała Twoja nauka w szkole językowej? Znając ten 1000 słówek mógłbyś w pełni świadomie pomijać znane Ci już rzeczy i koncentrować się na nauce tylko tych elementów języka, których jeszcze nie znasz.

To da Ci niesamowite uczucie relaksu i kontroli, gdyż w takim momencie Ty decydujesz, czego chcesz się nauczyć, np. jeśli potrzebujesz większego kontaktu z mówionym angielskim – możesz słuchać audycji radiowych, czy oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej, które naprawdę rozumiesz, itd.

Podsumowując …

To właśnie poznanie tysiąca najczęściej używanych słówek angielskich, które są odpowiedzialne aż w 80% za jego rozumienie, pozwoli Ci przestać uczyć się wyrywkowo różnych elementów językowych, co prowadzi tylko do niepotrzebnego zamieszania i za to w pełni skoncentrować się na nauce tego, co da Ci największy efekt w najkrótszym z możliwych odstępie czasu.

Dzięki temu, oszczędzasz swój czas i pieniądze oraz osiągasz niesamowity poziom komfortu psychicznego, gdyż wiesz, że uczysz się tego, co jest najważniejsze.

W jaki sposób najlepiej zabrać się za taką naukę?

Najbardziej zaawansowany i skuteczny system nauki tego tysiąca słów, do tego przetestowanym przez kilkanaście tysięcy zadowolonych osób, oferuje serwis: www.1000-slow.pl

.Zobacz wideo:Jeśli chcesz rozpocząć naukę 1000 najczęściej używanych angielskich słów, kliknij poniżej:

1000 najczęściej używanych angielskich słów


Możesz za darmo wypróbować naszą metodę i nauczyć się pierwszych 100 z najczęściej używanych w angielskim słów. W tym celu skorzystaj z opcji poniżej:
Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Kategorie: Angielski dla początkujących, Angielski online, Nauka angielskich słówek, Nauka angielskiego online