Zanim weźmiesz się za naukę tych wszystkich języków obcych

Praktycznie każda osoba jest w stanie nauczyć się dowolnego języka obcego, pod warunkiem użycia jakieś sensownej metody i poświęcenia na to odpowiednio dużej ilości czasu.

Chociaż, istnieją ludzie, którzy są naprawdę beznadziejni w nauce języków obcych to jest ich naprawdę bardzo mało, wbrew temu, co sądzi większość osób.

Łatwiej powiedzieć, że istnieje bardzo dużo osób, które są zniechęcone oraz rozczarowane nauką języka obcego w szkole i na bazie swoich negatywnych doświadczeń, wykształcili przekonanie, że skoro po kilku latach nauki angielskiego, czy niemieckiego, nie mówią biegle w tym języku to jest to oznaką tego, że nie mają kompletnie żadnego talentu do nauki języków obcych.

W rzeczywistości, większość z nas jest w stanie nauczyć się języka obcego. Poważnie.

Przecież, każdy z nas nauczył się, bez jakiegoś wielkiego wysiłku, języka polskiego, który jest o wiele trudniejszym językiem, niż choćby angielski.

Co ciekawsze, dorośli uczą się w inny sposób niż dzieci, ale o wiele szybciej od nich, tak że wniosek z tego taki, że nie potrzebujesz jakiegoś specjalnego talentu i nie wiadomo jakich umiejętności, aby nauczyć się języka obcego – potrzebujesz odpowiedniej metody nauki.

Chcesz szybko zacząć rozumieć 50% angielskiego?

Oto 100 najczęściej używanych angielskich słów, które odpowiadają za połowę codziennej komunikacji po angielsku...

Pobierz naszego bezpłatnego ebooka zawierającego listę tych 100 słów i od razu zrozum połowę komunikacji. Do każdego słowa otrzymasz od jednego do trzech najczęściej używanych znaczeń po polsku. Listę możesz wydrukować lub używać na komputerze, tablecie czy komórce.

Aby pobrać ebooka, kliknij tutaj.

Jak szybko możesz opanować język obcy?

Rzecz jasna, istnieją języki, które są stosunkowo łatwe do opanowania. Są też takie, które są trudne lub bardzo trudne dla nas, Polaków. Jednakże, nie zmienia to faktu, że są one możliwe do opanowania.

Różnicę pomiędzy poszczególnymi rodzajami języka stanowi ilość czasu oraz poziom zaangażowania w naukę, potrzebne do jego opanowania.

Najlepiej jako pierwszy, czy kolejny obcy język do opanowania, wybrać taki, który jest podobny – w jak największym stopniu – do języka polskiego lub jakiegoś innego języka, który już znasz. W tym celu, polecam wykorzystać podział wszystkich języków świata na poszczególne rodziny językowe, w obrębie których znajdują się bardzo podobne do siebie języki.

Np. język polski zalicza się do grupy języków słowiańskich, więc prościej będzie nam nauczyć się ukraińskiego, czy rosyjskiego, niż angielskiego, który należy do zupełnie innej rodziny językowej.

Kwestia opanowania języka w takim stopniu, aby pozwalało nam to na zrozumienie go aż w 80% to kwestia wykorzystania odpowiedniej metody nauki, np. takiej, na której opiera się serwis www.1000-slow.pl pozwalający na naukę angielskiego lub www.niemiecki.1000-slow.pl – który uczy niemieckiego.

Co możesz osiągnąć w nauce języka obcego?

Jeśli chcesz mówić np. po angielsku tak, jak rodowity Anglik to będzie to raczej niemożliwe do zrobienia, jeśli nie mieszkasz w Anglii.

W przeciwnym wypadku, możesz osiągnąć taką biegłość językową, która pozwoli Ci na bezproblemowe wyrażenie swoich myśli oraz rozumienie tego, co mówią do Ciebie ludzie.

Zachęcam, do ustalenia własnych, realistycznych celów i następnie systematyczną naukę oraz sprawdzanie osiągniętych postępów tak, aby zawsze wiedzieć, na jakim etapie nauki się znajdujesz, np. Twoim pierwszym celem może być rozumienie prostych tekstów po angielsku.

Bardzo ważne jest również uświadomienie sobie, że nauka języka obcego nigdy się nie kończy. Zawsze będzie coś, czego jeszcze nie znasz i to właśnie uświadomienie sobie tego prostego faktu stanowi o różnicy pomiędzy przeciętnym, a wybitnym studentem.

Przeciętny student, w pewnym momencie zatrzyma się w nauce języka, gdyż będzie mieć poczucie, że już wie wszystko, ale wybitny student ma tą świadomość, że jego nauka w sumie nigdy się nie skończy, nawet jeśli już potrafi świetnie mówić, czy pisać w danym języku to zawsze będzie mógł jeszcze bardziej ulepszyć swoje umiejętności, nauczyć się nowych słów, czy wyrażeń.

Taka postawa jest kluczem do osiągnięcia biegłości w danym języku.

.Zobacz wideo:Jeśli chcesz rozpocząć naukę 1000 najczęściej używanych angielskich słów, kliknij poniżej:

1000 najczęściej używanych angielskich słów


Możesz za darmo wypróbować naszą metodę i nauczyć się pierwszych 100 z najczęściej używanych w angielskim słów. W tym celu skorzystaj z opcji poniżej:
Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Kategorie: Bez kategorii