Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Z tego, co mi wiadomo, magiczna pigułka, po przełknięciu której będzie znać angielski, po prostu nie istnieje.

ALE…

Są lepsze i gorsze sposoby na osiągnięcie tego celu. Niestety, większość osób zaczynających naukę języka angielskiego stosuje bardzo nieefektywne techniki.

Kiedy wszystko w języku jest nowe i nieznane – naraz próbują one opanować słownictwo, gramatykę, mówienie, rozumienie ze słuchu i nie wiadomo, co jeszcze.

Przypomina to chaotyczny bieg zygzakiem pod górkę. Jest to zwykle nie tylko kosztowne, ale i bardzo męczące. Nic dziwnego, że tyle osób po tego typu rozpoczęciu nauki po prostu rezygnuje.

Można jednak inaczej.

Zamiast wbiegać zygzakiem pod górkę – można skorzystać z kolejki górskiej. Zająć się jedną rzeczą naraz. W dodatku najprzydatniejszą.

Czym konkretnie?

Opanowaniem zrozumienia większości treści.

Do tego, potrzebna jest znajomość 1000 najczęściej używanych słów, gdyż są one odpowiedzialne w 80% za rozumienia angielskiego.

Chcesz szybko zacząć rozumieć 50% angielskiego?

Oto 100 najczęściej używanych angielskich słów, które odpowiadają za połowę codziennej komunikacji po angielsku...

Pobierz naszego bezpłatnego ebooka zawierającego listę tych 100 słów i od razu zrozum połowę komunikacji. Do każdego słowa otrzymasz od jednego do trzech najczęściej używanych znaczeń po polsku. Listę możesz wydrukować lub używać na komputerze, tablecie czy komórce.

Aby pobrać ebooka, kliknij tutaj.

Nawet, gdyby ktoś uczył się tych słów ze słownikiem w ręku, miałby znacznie lepsze rezultaty niż ktoś zaczynający swoją przygodę z angielskim od tradycyjnego kursu w szkole językowej.

Problem jednak polega na tym, że jedno słówko ma w słowniku kilkanaście do kilkudziesięciu znaczeń.

Tobie potrzebne są tylko te najczęściej używane, bo z nimi będziesz się zwykle spotykać.

I dokładnie tylko takie, najczęściej używane znaczenia, są podane w metodzie nauki tego 1000 słówek, dostępnej na stronie: https://1000-slow.pl/

Wszystkie słówka, których naukę umożliwia ta strona, zawierają jedno, dwa lub maksymalnie trzy znaczenia na każde słowo. Wszystko po to, by pomóc Ci je szybciej zapamiętać.

To jednak nie wszystko.

Nauka odbywa się specjalną metodą, która minimalizuje wysiłek i maksymalizuje rezultaty, co oszczędza Twój czas, gdyż uczysz się tylko tego, czego jeszcze nie umiesz, zamiast wszystkiego, jak leci.

Mając już opanowane 1000 najczęściej używanych słówek w angielskim, będzie to doskonały moment na zrobienie kolejnego kroku w nauce angielskiego.

O co konkretnie chodzi?

Będziesz w stanie zacząć czytać w tym języku.

Czytanie pozwoli Ci zwiększyć zasób znanych słów i wyrażeń; będzie na bieżąco sprawdzać aktualny poziom znajomości angielskiego oraz da Ci motywację do tego, aby uczyć się więcej i więcej, gdyż będziesz chcieć rozumieć w jeszcze większym stopniu to, co czytasz.

Rzecz jasna, znając 1000 najczęściej używanych słów angielskich, nie będziesz mieć wielkiego problemu z czytaniem jakiś prostych tekstów, ale co z tymi bardziej ambitnymi?

Jeśli już zabierasz się za czytanie czegoś po angielskiego, nastaw się na postępowanie według takiej strategii.

Ilekroć natkniesz się w tekście na nieznane Ci słowo, zapisz je na osobnej kartce papieru i czytaj dalej.

Dopiero po skończonej lekturze pewnej partii czytanego tekstu (np. koniec akapitu, rozdziału, itp.), sprawdź w słowniku znaczenie wypisanych słów.

Nieznane Ci słowa z jednego tekstu mają dziwną tendencją do pojawiania się przy okazji czytania zupełnie innego tekstu, co może naprawdę denerwować.

Ponadto, jakby tego było mało, im więcej czytasz, tym więcej poznasz praktycznych struktur gramatycznych, których znajomość jest niezbędna do układania poprawnych językowo zdań.

Dopiero, kiedy zaczniesz samodzielnie zauważać powtarzające się schematy budowy zdań w czytanych tekstach, zajmij się nauką gramatyki.

Słowem końcowym, taka strategia jest najbardziej optymalnym podejściem do nauki języka angielskiego dla początkujących, jakie można sobie wyobrazić.

.Zobacz wideo:Jeśli chcesz rozpocząć naukę 1000 najczęściej używanych angielskich słów, kliknij poniżej:

1000 najczęściej używanych angielskich słów


Możesz za darmo wypróbować naszą metodę i nauczyć się pierwszych 100 z najczęściej używanych w angielskim słów. W tym celu skorzystaj z opcji poniżej:
Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Kategorie: Angielski dla początkujących