Angielski dla początkujących online

Swobodne używanie języka obcego otwiera drzwi na wiele nowych możliwości. Takich, które bez jego znajomości byłyby co najmniej bardzo trudne do doświadczenia, bo ile to razy można prosić znajomych i rodzinę o pomoc w przetłumaczeniu czegoś? Ile razy można być niemym podczas, gdy nasi znajomi i rodzina rozmawiają ze sobą po angielsku, a nam pozostaje tylko bierne przypatrywanie się. I ile okazji do podjęcia pracy, można przepuszczać tylko dlatego, że ogranicza nas język? A nawet, gdy już pracujemy to i tak nie czujemy się komfortowo, bo zwyczajnie nie możemy się swobodnie dogadać.

Niestety nie każdy miał to szczęście, by już w szkole móc uczyć się języka. A nawet jeśli, to niewielu przywiązywało do tego wagę. I nic w tym dziwnego – prawem dziecka jest niezdawanie sobie sprawy z ważności czegoś takiego, jak znajomość obcego języka. Jednak w dorosłym życiu coraz częściej pojawia się potrzeba, wręcz pilna, poznania języka. Jak się do tego zabrać? Gdzie znaleźć dobry kurs do nauki angielskiego dla początkujących? Nie jest to takie proste.

Główne trudności dorosłości to permanentny brak czas, często brak motywacji i poczucie, że „nie wychodzi mi, więc ja nie potrafię się uczyć, to nie dla mnie!”. Zapewne coś z tego znasz. To wszystko nie sprzyja wykonaniu pierwszego kroku w kierunku opanowania języka na tyle, by rozumieć i dogadywać się. Na szczęście, możliwości na skuteczną naukę angielskiego dla początkujących jest bardzo wiele. Począwszy od książek przez szkoły językowe, korepetycje po wygodną naukę w domu – w internecie (tzw. online).

Chcesz szybko zacząć rozumieć 50% angielskiego?

Oto 100 najczęściej używanych angielskich słów, które odpowiadają za połowę codziennej komunikacji po angielsku...

Pobierz naszego bezpłatnego ebooka zawierającego listę tych 100 słów i od razu zrozum połowę komunikacji. Do każdego słowa otrzymasz od jednego do trzech najczęściej używanych znaczeń po polsku. Listę możesz wydrukować lub używać na komputerze, tablecie czy komórce.

Aby pobrać ebooka, kliknij tutaj.

Różne metody mają różną skuteczność, wygodę, elastyczność nauki i… oczywiście cenę. Szkoły (i część korepetycji) wymagają dojazdu w określone dni, na konkretne godziny do szkoły językowej lun do nauczyciela. Zazwyczaj, mając na swojej głowie dom, pracę, dzieci, psa i kota, rybki… mało kto z nas ma czas, by popołudniami stać dodatkowo w korkach, aby dojechać do szkoły i płacić za to parę tysięcy złotych semestralnie. Szukamy zatem innych opcji – może korepetycje z dojazdem do domu? Jest to ciekawa i całkiem niezła opcja. Jednak jej wada to konieczność dyspozycji w danym czasie w domu i dość wysokie ceny za godzinę lekcji.

Co zatem nam pozostaje? Na przykład nauka na własną rękę z książek i e-booków – ale nawet w angielskim dla początkujących nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo mimo, że sięgamy po książkę wtedy, gdy nam najwygodniej, to nie nauczy nas ona mówić (wymawiać i prowadzić rozmowy). Książki, czy e-booki są świetne, ale jako uzupełnienie innych metod. Szczególnie dobrze sprawdzają się tam, gdzie nie możemy uczyć się przy komputerze (w pociągu, autobusie, poczekalni u lekarza itd.) lub z poza szkołą, korepetycjami.

Zatem, potrzebujemy jeszcze lepszych metod na naukę. Skutecznych, a zarazem nie zabierających nam za wiele czasu i swobody ustalania, kiedy chcemy się uczyć. Tu z pomocą przychodzą nam takie sposoby, jak nagrania mp3 i wspomniana już nauka przez internet. Te metody mają ważną zaletę nad wszystkimi innymi – to Ty ustalasz, kiedy i jak chcesz się uczyć. A w przypadku mp3 nawet nie musisz siedzieć przed komputerem, bo słuchać można wszędzie: w samochodzie, w pociągu, autobusie, biegając, w kolejce do kasy itp.itd. Z kolei internet poza wspomnianą wyżej swobodą, daje Ci jeszcze możliwość interakcji – poza słuchaniem lektora i powtarzaniem tego, co mówi możesz np. widzieć pisownię i ją ćwiczyć. Dzięki temu jednocześnie angażujesz wiele zmysłów, a to przyspiesza naukę.

Wybierając sposoby nauki, czy to e-book, czy mp3, czy naukę online, warto kierować się kilkoma ważnymi rzeczami. Po pierwsze – trzeba zastanowić się do czego potrzebujesz angielski i pod tym kątem szukaj kursów. Co innego będzie dla początkujących, a co innego dla zaawansowanych szukających specjalistycznego słownictwa. Jeśli nie wiesz, co wybrać, to skontaktuj się z organizatorem kursu online, który masz na oku i zapytaj o radę. Jeśli będzie Ci doradzał, a nie próbował sprzedać na siłę swój kurs, to duży plus dla niego.

Kolejna rzecz – pomyśl, ile i kiedy masz czas na naukę oraz jak szybko musisz się czegoś nauczyć? Jeśli nie możesz choćby od czasu do czasu przysiąść przed komputer, to lepiej zdecyduj się na kurs w formie mp3, bo możesz tego słuchać niemal wszędzie. Jeśli masz czas np. wieczorami – pomyśl o kursie internetowym, gdzie poza wymową poznasz też pisownię słów i poza słuchem zaangażujesz też wzrok, dzięki czemu szybciej będziesz się uczyć.

Jak widzisz możliwości masz sporo i teraz już wiesz, co możesz zrobić i na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry dla Ciebie sposób nauki. Początki często są trudne, ale nie zrażaj się niczym, bo pierwszy – najważniejszy – krok masz już za sobą. Chcesz się uczyć 🙂

Chcesz poznać najlepszy moim zdaniem kurs angielskiego dla początkujących online? Zobacz: http://1000-slow.pl/

.Zobacz wideo:Jeśli chcesz rozpocząć naukę 1000 najczęściej używanych angielskich słów, kliknij poniżej:

1000 najczęściej używanych angielskich słów


Możesz za darmo wypróbować naszą metodę i nauczyć się pierwszych 100 z najczęściej używanych w angielskim słów. W tym celu skorzystaj z opcji poniżej:
Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Kategorie: Angielski dla początkujących, Angielski online, Nauka angielskiego online

Leave a Reply