7 powodów, dla których angielski online wygrywa z innymi sposobami

h

 

Choć angielskiego można się uczyć na wiele sposobów, skorzystanie z kursów online jest najlepszym wyborem dla większości dorosłych Polaków.

 

Oto, co czyni angielski online tak atrakcyjnym sposobem nauki:

 

1. Dostępność 24h na dobę z dowolnego miejsca na świecie, również przez urządzenia mobilne

Bez względu na to, czy ciągle przebywasz w jednym miejscu, czy często gdzieś jeździsz lub właśnie jesteś na wakacjach – Twój kurs angielskiego jest z Tobą wszędzie tam, gdzie możesz podłączyć się do internetu.

Kurs pamięta Twoje postępy, więc zaczynasz dokładnie w tym miejscu, gdzie poprzednio zdarzyło Ci się zakończyć naukę. Jeśli masz czas by przyswajać angielski wyłącznie od 5 do 5:30 rano – nie ma problemu. Jeśli każdego dnia chcesz się uczyć przez inną ilość czasu i o innej godzinie – kurs jest zawsze do Twojej dyspozycji.

To znacznie wygodniejsze niż zajęcia o konkretnej porze w szkole językowej czy umawianie się na korepetycje.

 

2. Gigantyczna oszczędność czasu

Czy wiesz, że jeśli uczysz się angielskiego w szkole językowej, to najczęściej będziesz tracić na dojazdy mniej więcej tyle czasu, ile poświęcasz na naukę? Trzeba się przygotować do wyjścia, wyjść, najprawdopodobniej czymś gdzieś podjechać, potem dojść, potem poczekać, bo jesteś za wcześnie itd. Zabiegani dorośli zwykle nie mają na to czasu.

Sam fakt skorzystania zamiast tego z kursu online daje Ci …dwa razy więcej czasu na naukę angielskiego. Czyli z samego faktu, że oszczędzasz na dojazdach, staniu w korkach itd. wynika, że możesz opanować angielski dwa razy szybciej.

 

3. Symboliczne koszty w porównaniu do nauki na żywo

Czy wiesz, że cena semestru zajęć z angielskiego w szkole językowej w Warszawie zaczyna się od 1350 zł, a w przypadku kursów specjalistycznych, np. przygotowanie do matury od 3900 zł?

To kosmiczne pieniądze w porównaniu do tego, co oferuje Ci angielski online.

Przykładowo, kurs internetowy uczący 1000 najczęściej używanych angielskich słów kosztuje mniej więcej tyle, co dwie godziny korepetycji, czyli 64 zł (za miesięczny dostęp).

Chcesz szybko zacząć rozumieć 50% angielskiego?

Oto 100 najczęściej używanych angielskich słów, które odpowiadają za połowę codziennej komunikacji po angielsku...

Pobierz naszego bezpłatnego ebooka zawierającego listę tych 100 słów i od razu zrozum połowę komunikacji. Do każdego słowa otrzymasz od jednego do trzech najczęściej używanych znaczeń po polsku. Listę możesz wydrukować lub używać na komputerze, tablecie czy komórce.

Aby pobrać ebooka, kliknij tutaj.

Jeśli już jesteśmy przy korepetycjach – to też drogi i mało efektywny sposób na angielski – większość materiału możesz opanować samodzielnie, bez nauczyciela, płacąc za to znacznie znacznie mniej.

 

4. Samodzielnie decydujesz o tempie nauki – bez zbędnego stresu czy kartkówek…

Dużym problemem dorosłych, często też starszych osób jest strach, że w szkole językowej grupa narzuci takie tempo nauki, że po prostu nie nadążą i będą się z tego powodu źle czuli.

Wiadomo – jeśli w grupie jest dużo młodych osób nawykłych do pochłaniania dużych porcji nowego materiału np. na studiach, może to stworzyć niekomfortową presję dla osoby starszej, która potrzebuje uczyć się powoli.

Dzięki kursom online problem znika. Każdy może je przerabiać we własnym tempie, powtarzać sobie tyle razy, ile potrzeba, sprawdzać się i testować wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a nie kiedy nauczycielowi zachciało się zaskoczyć nas kartkówką.

Okazuje się, że nawet starsze osoby uczą się bardzo skutecznie, jak mają wystarczająco dużo czasu, by poznawać język w swoim tempie.

 

5. Samodzielnie decydujesz o tym, czego konkretnie chcesz się nauczyć, co jest Ci teraz najpotrzebniejsze

Częstym powodem frustracji w przypadku szkół językowych jest to, że uczą nieprzydatnego Ci materiału. Poznajesz wszystkie kolory i zwierzęta po angielsku, a w dalszym ciągu nie znasz słów, których używa się kilkaset razy dziennie w języku i niewiele rozumiesz.

Internetowe kursy dają Ci możliwość wyboru, czego chcesz się uczyć. Być może zaczniesz od 1000 najczęściej używanych angielskich słów, by szybko dużo rozumieć. Być może potem przyjdzie Ci ochota na mówienie i opanujesz 500 superprzydatnych zwrotów.

Może korzystając z internetowych słowników opanujesz zestaw najpotrzebniejszych Ci słówek w Twoim konkretnym zawodzie czy na danym stanowisku pracy.

Samodzielnie decydujesz, co chcesz poznać i w jakim stopniu. Dzięki temu uczysz się kilkakrotnie szybciej, omijając niepotrzebny materiał szerokim łukiem.

 

6. Możliwość nauki z programami, ale też z nauczycielem np. przez Skype

Interaktywna nauka angielskiego przez specjalną stronę internetową jest genialnym wynalazkiem.

Nie musisz nic instalować, aktualizować, po prostu logujesz się na stronie i masz wszystko, co potrzeba do nauki. W ten sposób o dowolnej porze, za symboliczne pieniądze, w swoim tempie studiujesz sobie to, co dla Ciebie najważniejsze.

Jak opanujesz już dużo materiału tą metodą, możesz urozmaicić sobie życie jakąś lekcją z lektorem przez Skype, dopytać go jakieś konkretne przypadki, w których chcesz czegoś użyć itd.

O ile do większości rzeczy nie potrzebujesz kontaktu z nauczycielem – czasem ten kontakt może się przydać i to właśnie również zapewnia Ci internet. Żywy nauczyciel wytłumaczy Ci co trzeba, w Twoim domu, przez Skype.

Ciekawą opcją, która pojawiła się niedawno jest system sztucznej inteligencji, który daje korepetycje w dowolnym momencie, który jest dla Ciebie wygodny i w oparciu o teksty, które samodzielnie wybierasz. Nazywa się Objaśniacz Angielskiego i jest dostępny TUTAJ.

 

7. Wykorzystanie na naukę czasu, który dotąd się marnował, dzięki ściągnięciu nagrań audio w MP3

Czekasz w korkach, jedziesz autobusem, myjesz naczynia?

To świetne okazje do …nauki angielskiego. Można kupić w internecie nagrania MP3, które zamienią czas, jaki do tego pory się marnował, w skuteczne lekcje angielskiego.

Dzięki temu możesz też uczyć się na leżąco relaksując się z zamkniętymi oczami, na spacerze z psem, w poczekalni czy dowolnym innym miejscu. Nie tylko, że nie tracisz czasu na dojazdy do szkoły językowej – odzyskujesz dla angielskiego czas, który do tej pory się marnował!

 

Podsumowanie

Jak widzisz dzięki kursom angielskiego online jesteś w stanie zaoszczędzić czas, pieniądze i w swoim tempie i na swoich zasadach opanować to, co dla Ciebie najważniejsze w angielskim.

Technologia naprawdę ułatwia nam życie.

Nic tylko korzystać 🙂

 

 

.Zobacz wideo:Jeśli chcesz rozpocząć naukę 1000 najczęściej używanych angielskich słów, kliknij poniżej:

1000 najczęściej używanych angielskich słów


Możesz za darmo wypróbować naszą metodę i nauczyć się pierwszych 100 z najczęściej używanych w angielskim słów. W tym celu skorzystaj z opcji poniżej:
Aby wypróbować naszą metodę, kliknij TUTAJ.Kategorie: Angielski dla początkujących, Angielski online, Nauka angielskiego online